فعالیت های ترویجی غدیر درجشن بزرگ بوستان ولایت مطلب ویژه

                                                                                             

غدیرشناسی-رئیس  مؤسسه غدیرشناسی در تشریح فعالیت های موسسه غدیرشناسی در جشن بزرگ غدیر بوستان ولایت  گفت: مؤسسه غدیرشناسی در قالب دو غرفه و با  هدف ترویج غدیر در ویژه برنامه جشن غدیر بوستان ولایت حضور داشت. مؤسسه غدیرشناسی در این دوغرفه به فعالیت هایی از جمله گسترش و معرفی طرح نذر غدیر و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و معرفتی برای کودکان و نوجوانان پرداخت. .

وی ادامه داد: این مؤسسه همچنین وظایفی همچون پاسخگویی به سؤالات و شبهات و شناسایی خلأها و نیازها در عرصه فرق مختلف و عرفان های نوظهور را در نمایشگاه به عهده گرفته بود که با دعوت از اساتید برجسته حوزه علوم دینی، پذیرای مراجعه کنندگان به غرفه های مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه بود.

آیت الله شاه آبادی یادآور شد:طرح  نذر غدیر یکی از ایده های خلاقانه ای است که توسط موسسه غدیرشناسی شکل گرفت و در این جشن باشکوه نیز به ترویج و گسترش آن پرداخته شد.نذر غدیر یک طرح فرهنگی است که علاقه مندان میتوانند در حد وسع و توان خود بصورت نقدی ماهانه مبلغی را جهت ترویج و انجام فعالیت های فرهنگی در حوزه غدیر و شناخت ولایت اهدا کنند.میزان و مدت زمان پرداخت این مبالغ بصورت اختیاری از ده هزار تومن الی پانصد هزار تومان و از 6ماه الی 3سال توسط نذر کننده غدیر مشخص میشود و این مبالغ تجمیع شده و صرف فعالیت های آموزشی و فرهنگی در حوزه ترویج و تبیین غدیر میشود. .

او افزود:یکی دیگر از غرفه های این موسسه که در جشن غدیر بوستان ولایت برپا شد و با استقبال گسترده مردم دیندار و اهل معرفت همراه بود غرفه مسابقات کودکان بود که با برگزاری مسابقه هایی از قبیل مسابقه نقاشی غدیر و پرسش و پاسخ،سعی داشت مروج فرهنگ غدیر در بین سنین کودک و نوجوان باشد که در پایان نیز جوایز خوبی به شرکت کنندگان در این مسابقات اهدا شد. .

رئیس موسسه غدیرشناسی  اذعان داشت:بعد از عید مبارک و سعید غدیرخم،فعالیت های آموزشی و معرفتی موسسه در زمینه های تخصصی از قبیل غدیرپژوهی،تاریخ اهل سنت،تاریخ حدیث شیعه،حدیث ثقلین و نهج البلاغه به قوت خود باقی است و همچنین کارگاه های غدیرشناسی برای عموم مردم مشتاق و علاقه مند،در سراسر کشور و مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار خواهد شد و سعی بر این است که به تعداد این کارگاه ها افزوده شود. .

شاه آبادی در ادامه با اشاره به بخش مباهله گفت: مباهله سند افتخار اسلام است و متاسفانه فعالیت خاصی در این زمینه انجام نشده است که موسسه غدیرشناسی به مدد الهی توانست در روز میلاد حضرت معصومه(س) نخستین جشنواره فرهنگی هنری مباهله که به شکل سراسری در رشته های نقاشی،پویانمایی،وبلاگ نویسی،مقاله پژوهشی،داستان کوتاه،فیلم کوتاه،خوشنویسی و طراحی و تصویرگیری برگزارشد را آغاز کند که نتایج آن در روز عید قربان اعلام شد و اختتامیه آن با حضور امت حزب الله در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد. .