تخفیف 50درصدی کتاب احتجاجات و مناشدات به حدیث غدیر از کتب شیعه و اهل سنت

 

رونمایی از کتاب «احتجاجات و مناشدات به حدیث غدیر از کتب شیعه و اهل سنت»

 

به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر 1439 قمری، طی مراسمی کتاب «احتجاجات و مناشدات به حدیث غدیر من کتب الشیعة و السنة» به قلم استاد رضا رفیعی در خبرگزاری تسنیم رونمایی می شود.

غدیرشناسی- مهم‏ترین شبهه مطروحه درباره واقعه بزرگ «غدیر خم»، اختلاف در معنای کلمه «ولایت» است؛ شیعیان معتقدند که ولایت مطرح شده در کلام رسول خداصلی الله علیه و اله به معنای «خلافت ایشان و اولی به تصرّف بودن» است ولی اهل سنّت معتقدند که ولایت در آنجا به معنای «دوستی» بوده است.

یکی از مهم‏ترین دلایل شیعه برای اثبات سخن خویش، احتجاجات و مناشداتی است که توسط اهل بیت علیهم السلام و صحابه پیامبر صلی الله علیه و اله به غدیر خم برای اثبات مسأله خلافت واقع شده است.

لذا برخی از علمای شیعه، این احتجاجات و مناشدات را از مصادر اهل سنّت استخراج کرده‏اند ولی متاسفانه تاکنون کتاب جامعی در این زمینه وجود نداشت که آن‏ها را از منابع شیعه و اهل سنت گردآوری کرده باشد و کتاب حاضر منبعی قابل استناد برای همه محققان و پژوهشگران و اهل فن خواهد بود؛ ان شااله.

 

 

ویژگی­های کتاب حاضر عبارتند از:

1 ـ پاسخ به پنج سؤال اساسی درباره غدیر در مقدّمه­ی کتاب، با توجه به منظرهایی که برای نخستین بار درباره ماجرای غدیر و مفهوم امامت مطرح ­گردیده است.

2 ـ جمع­ آوری 48 احتجاج و مناشده به حدیث غدیر از منابع معتبر شیعه و اهل سنت.

3 ـ ذکر قسمت­هایی از احادیث موجود در کتاب «الغدیر» که باعث معرفت بیشتر نسبت به مسأله امامت و ولایت می­شود و علامه امینی برای پرهیز از اطاله، آن‏ها را در کتاب خویش ذکر نکرده است.

4 ـ داشتن اعراب در متن عربی که باعث تلفّظ صحیح کلمات خواهد شد.

۵ – ترجمه روان فارسی در مقابل متن عربی.

 


 هزینه خرید این کتاب 30.000 تومان است که با تخفیف 50 درصدی به مبلغ 15.000 تومان به فروش می رسد و علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره های 02188174417 و 02166413561 تماس بگیرند و یا بصورت حضوری به نشانی تهران خیابان ولیعصرعجل الله تعالی فرجه تقاطع خ طالقانی جنب هتل جهان ساختمان گلستان طبقه 7 مراجعه نمایند.

توجه: هزینه ارسال پستی برای خریداران به هزینه فوق افزوده خواهد شد.