برگزاری یادواره شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت دفاع مقدس

مقام معظم رهبری : شهید مهدی شاه آبادی به طور خلاصه یکی از افتخارات روحانیت مبارز بود، یک انسان پاکباز، با اخلاق، فداکار، کاری، نستوه و خستگی ناپذیر و خوش روحیه. من به خوش روحیه‌گی این انسان، کم آدم دیدم."

آیت الله سعید شاه آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی :آئین بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی وتجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس برگزار می شود .

 به گزارش روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی  این یادواره به همت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله شاه آبادی و ستاد یادواره شهدای روحانی و ایثارگر تهران، جهت نکوداشت اندیشه های والای آن شهید بزرگوار و تکریم و تبیین ارزشهای شهدای روحانی دفاع مقدس تهران بزرگ برگزار خواهد شد .
آیت الله سعید شاه آبادی رئیس مؤسسه غدیر شناسی و فرزند آن شهید والامقام، با اعلام این خبر ، افزود: سی و چهارمین یادواره بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس در مورخ 6 اردیبهشت با حضور مسئولین کشوری و لشکری ،خانواده معظم شهدا ،روحانیون و مردم عزیز در مرکز باغ موزه دفاع مقدس برگزار میگردد.
ایشان در ادامه به مشارکت نهادهایی همچون بسیج صدا و سیما،سپاه تهران بزرگ،شهرداری تهران ،سازمان بسیج اساتید و طلاب ،موزه انقلاب اسلامی ،بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ،خانواده محترم شهید و تحت مدیریت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و همکاری دیگر عزیزان برگزار میگردد.

ایشان با دعوت از همه مردم و مسؤولان و خانواده معظم شهدا خواستند  تا در برنامه‌ای که برای خودشان است، حضور پیدا کنند و ادامه دادند : سخنران اصلی یادواره ،یکی از مسئولان طراز اول نظام می باشد که روز قبل از مراسم اعلام میگردد. ایشان همچنین با اشاره به برنامه های جانبی در این یادواره به رونمایی از کتاب مرغ غریب عشق اشاره و خاطرنشان کردند : در این مراسم ،از کتاب "مرغ غریب عشق " که درباره زندگی شهید آیت الله مهدی شاه آبادی می باشد، رونمایی خواهد شد و همچنین از 3 خانواده معزز شهید مدافع حرم ،تجلیل خواهد شد.

لازم به توضیح می باشد که شهید آیت الله مهدی شاه آبادی از فعالان و مبارزان سیاسی پیش از انقلاب بود که برخی دروس حوزوی را در محضر مبارک امام خمینی(ره) فراگرفت و بارها در زمان طاغوت زندانی و تبعید شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگی از مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت اما در عین حضور فعال و پرشور در خانه ملت، همواره از هر فرصتی برای حضور در جبهه ها و دفاع از ارزش‌ها و روحیه دادن به رزمندگان کفرستیز اسلام استفاده می کرد. ایشان در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران وارد خانه ملت شد اما همچنان حضور در جبهه و جنگ و جهاد را به سایر مسایل ترجیح داد تا سرانجام در روز ششم اردیبهشت سال 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسید

در پایان هم آیت الله سعید شاه آبادی دل نوشته ای را تقدیم به پدر شهید شان کردند:

امروز 34 سال از آخرین باری که صدایتان را شنیده ام گذشته است . میدانید چقدر دلم تنگه ؟

یادتان می آید  آخرین جمله تان به من  چی بود؟ گفتید: «من برای روحیه دادن به جبهه نمیروم ،بلکه برای روحیه گرفتن میروم . من به رزمندگان و فضای آنها بیشتر احتیاج دارم تا آنها به من.

من با این دردانه زندگی کردم ،لذت بردم آموختم .میدانم رنج بزرگی است لذت ها را بیشتر بردن و زشت است زیبایی ها را بیشتر دیدن . و بدبختی آزار دهنده ای است پسر بزرگ بودن و ... !

از این رو به خودم جرات دادم همه عزیزان و شما را به مهمانی دعوت کنم .

این مراسم صبح پنجشنبه  6 اردیبهشت  97 در محل مرکز همایش های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار میگردد.