حضور مؤسسه غدیرشناسی با 21 بخش در نمایشگاه قرآن کریم

حضور فعال مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه قرآن کریم با 21 بخش

رادیو غدیر مؤسسه غدیرشناسی با درخواست مدیران نمایشگاه ، تحت عنوان رادیو عترت و  به صورت پخش سراسری  در نمایشگاه فعالیت مینماید.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی غرفه مؤسسه غدیرشناسی از حضور فعال مؤسسه  در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و گفت: آثار مذهبی و تجسمی مؤسسه غدیرشناسی  دراین نمایشگاه ارایه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی، امیر رهبر مدیر اطلاع رسانی مؤسسه غدیرشناسی  با بیان این که مؤسسه غدیرشناسی در قالب مراکز وابسته و با تمام توان خود  در نمایشگاه حضور خواهد داشت، گفت: علاوه بر تهران در 10 استان دیگر هم حضور فعال در نمایشگاه های قرآن خواهیم داشت.
وی افزود: مؤسسه غدیرشناسی در بخش های مختلفی همچون غدیرپژوهی، خورشید هشتم ،سیره نبوی ، نذر غدیر ، فضای مجازی ،شیعه پاسخ میگوید ، مباهله ، کودکان ، علامه امینی ، لبیک یا محمد (ص)، از قدر تاغدیر ، رادیو عترت ، ولایت فقیه ،  مهدویت ، جریان های تکفیری ، عرفان های نوظهور ، خانواده علوی و بخش های دیگر در نمایشگاه قرآن کریم حضوری برجسته خواهد داشت.

 امیر رهبر اضافه کرد: این مؤسسه وظایفی همچون  پاسخگویى به سؤالات و شبهات و شناسایى خلأها و نیازها در عرصه فرق مختلف و عرفان های نوظهور را در نمایشگاه به عهده گرفته است که با دعوت از اساتید برجسته از حوزه علمیه قم ، پذیرای مراجعه کنندگان به غرفه های مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه می باشد.  

وی  در ادامه افزود: یکی دیگر از بخش های مهم مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه امسال قرآن ، جنبه سراسری پیدا کردن رادیو غدیر می باشد که با توجه به درخواست مسئولین نمایشگاه ،این رادیو از اجرای برنامه برای مخاطبان خاص و غدیرپژوهان به جنبه سراسری تغییر شکل داده و تحت عنوان رادیو عترت برای کل مخاطبین نمایشگاه قرآن ، اجرا برنامه داشته باشد.

این رادیو در نمایشگاه امسال در قالب دو برنامه دوساعته علاوه بر معرفی مؤسسه غدیرشناسی به مخاطبین عزیزنمایشگاه ؛ با حضور کارشناسان مذهبی و برجسته به شکل برنامه پرسش و پاسخ و تببین موضوعات مختلف مذهبی روز، به اجرای برنامه برای همه عزیزان خواهد پرداخت.

مدیر روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی درباره بخش "شیعه پاسخ میگوید" گفت :کتاب گرانسنگ "شیعه پاسخ میگوید" از تالیفات ارزشمند آیت الله  العظمی مکارم شیرازی (مدظله ) می باشد که با قلمی روان به پاسخگویی به شبهات اعتقادی می پردازد که مؤسسه غدیرشناسی این پاسخگویی به شبهات را به صورت میدانی کرده و با دعوت از کارشناسان مذهبی در محل نمایشگاه ، به صورت زنده در قالب رادیو عترت و پاسخگویی چهره به چهره  ، این موارد را پاسخ خواهد داد و همچنین مخاطبان را به شرکت در این مسابقه دعوت مینماید.

امیر رهبر در بخش دیگری از مصاحبه خود به بخش مباهله اشاره کرد و ادامه داد: مباهله سند افتخار اسلام است و متاسفانه فعالیت خاصی در این زمینه انجام نشده است که در این بخش در قالب آثار تجسمی و عینی فرستاده شده در موضوعات مختلف مباهله ، در معرض دید بازدید کنندگان قرار میگیرد.
ایشان همچنین به بخش های مختلف و متنوع برای کودکان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: که در این دو بخش از روحانیونی دعوت شده که کاملا زبان برخورد با این قشر را بداند و با روش های کاملا امروزی ، این قشر حساس و مهم را به آموزه های دینی جذب کند.

مدیر اطلاع رسانی مؤسسه غدیرشناسی درباره بخش لبیک یا محمد (ص) این طور توضیح داد: در این بخش در نظر است که از افرادی که تازه مسلمان شده اند ، دعوت شود و با آنها به گفتگو بنشیند و در رادیو عترت به طور مستقیم و زنده در محوطه داخلی و بیرونی نمایشگاه قرآن پخش شود.

امیر رهبر درباره بخش حدیث بندگی هم با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با شبکه قرآن درباره برگزاری مسابقه " پیام آور غدیر" گفت: صاحب کتاب ارزشمند "الغدیر" هنوز به درستی معرفی نشده، لذا مؤسسه غدیرشناسی با همکاری شبکه قرآن ، اقدام به برگزاری مسابقه "پیام آور غدیر" مینماید که علاقه مندان به شرکت در مسابقه  میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مؤسسه مراجعه نمایند.
مدیراطلاع رسانی مؤسسه با توضیح درباره بخش خورشید هشتم ، با اشاره به این موضوع که هدف از تشکیل این بخش ؛امام رضا (ع) شناسی می باشد ، ادامه داد: مردم کشور ما با همه علایقی که به ساحت مقدس امام رئوف(ع()  دارند ،ولیکن شناخت دقیقی از آن حضرت ندارند و لذا مؤسسه این نیاز را احساس کرد که در این مورد یک بخش مستقل ببیند و براین اساس برنامه های مفید و گسترده ای در این بخش دارد.

ایشان در پایان با اشاره به بخش خانواده علوی اظهار داشت : برای گسترش ترویج فرهنگ علوی و مبانی ولایت و شیعه در بین خانواده های گرامی و با توجه به هجمه دشمنان که از طریق ماهواره ،اینترنت و پیام رسان یا به عبارتی پیام دزد های خارجی بر خانواده های ایرانی تحمیل شده است ، لذا مؤسسه غدیرشناسی را بر آن داشت که در نمایشگاه در این بخش حضور فعال تر و معناداری داشته باشیم که واقعا برنامه های بسیار خوبی پیش بینی شده است.
امیر رهبر در پایان با دعوت از حضور همه مردم عزیز و مسئولین خدوم نظام مقدس اسلامی برای بازدید از غرفه ها مختلف مؤسسه غدیرشناسی و همچنین شرکت در برنامه زنده رادیو عترت تحت مدیریت مؤسسه غدیرشناسی ، اضافه کرد :ریاست مؤسسه غدیرشناسی حضرت آیت الله سعید شاه آبادی با توجه به اهمیت این نمایشگاه و لزوم ارتباط چهره به چهره با همه مردم ، هر روز در ساعت های مختلف در نمایشگاه قرآن کریم حضور دارند.